BATRAFEN LAKIER

  • BATRAFEN LAKIER
Producent: Sanofi Aventis
Kategoria leku: Przeciwgrzybicze
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
In stock
Dodaj do przechowalni Dodaj do porównania
Opis szczegółowy
Producent: Sanofi Aventis
  • Batrafen lakier to lek w postaci lakieru do paznokci mający zastosowanie w terapii grzybicy paznokci. Stosowany jest w leczeniu zakażeń grzybiczych paznokci.

Skład:
cyklopiroksolamina (Ciclopiroxum)

Działanie:
Lek o dużym zakresie działania przeciwgrzybiczego. Zastosowany w postaci lakieru do paznokci przenika przez płytkę paznokciową, działanie terapeutyczne występuje po 48 h. Preparat przeciwgrzybiczy stosowany miejscowo. Cyklopiroksol jest pochodną pirydynonu. . Działa na grzyby z rodzajów: Trichophyton, Epidermophyton, Microsporum, Candida, Cryptococcus, Histoplasma, Sporotrix, Blastomyces, Paracoccidioides, Saccharomyces, Aspergillus, Penicillium, Philophora, Malassezia i inne, a także bakterie Gram-dodatnie (Staphylococcus spp., Streptococcus spp.), Gram-ujemne (Escherichia spp., Proteus spp., Klebsiella spp., Salmonella spp., Shigella spp., Bacillus spp., Pseudomonas spp.), Mycoplasma i inne. Lek nie wykazuje działania fototoksycznego.

Przeciwwskazania:

- Nadwrażliwość na składniki
- Preparatu nie należy stosować na otwarte rany

Dawkowanie Batrafen lakier:
Zewnętrznie. Dorośli. Cienką warstwę lakieru należy nanosić na zmienioną chorobowo płytkę paznokciową (po uprzednim usunięciu zmian na paznokciu): w 1. miesiącu leczenia - co drugi dzień; w 2. miesiącu leczenia - co najmniej 2 razy w tygodniu; od 3. miesiąca leczenia - raz w tygodniu. W całym okresie leczenia należy raz w tygodniu usunąć warstwę lakieru za pomocą zmywacza do paznokci. Maksymalny czas stosowania wynosi nie dłużej niż 6 miesięcy.

Opinie użytkowników
pixel