BATRAFEN KREM

  • BATRAFEN KREM
Producent: Sanofi Aventis
Kategoria leku: Przeciwgrzybicze
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
In stock
Dodaj do przechowalni Dodaj do porównania
Opis szczegółowy
Producent: Sanofi Aventis
  • BATRAFEN KREM to lek grzybobójczy, bakteriobójczy do stosowania na skórę. Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń grzybiczych skóry, paznokci i pochwy oraz towarzyszących im zakażeń bakteryjnych.

Skład:
cyklopiroksolamina (Ciclopiroxum)

Działanie:
Główną substancją preparatu jest cyklopiroks z olaminą. Lek ma działanie przeciwgrzybiczne oraz słabsze przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Pozytywnie zwalcza wiele gatunków dermatofitów, pleśni, drożdżaków, a także niektórych innych grzybów chorobotwórczych. Cyklopiroks zaburza transport niezbędnych substancji odżywczych do komórki, uszkadza błonę komórkową oraz hamuje niektóre procesy metaboliczne, czego konsekwencją jest śmierć komórek grzyba. Po podaniu miejscowym na skórę cyklopiroks z olaminą przenika do naskórka i mieszków włosowych. Wywiera również działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Wchłanianie substancji czynnej do krwi jest znikome.

Przeciwwskazania:

- Nadwrażliwość na składniki
- Preparatu nie należy stosować na otwarte rany
- Nie stosować w okresie karmienia piersią

Dawkowanie Batrafen:
Preparat ma postać kremu lub płynu i przeznaczony jest wyłącznie do stosowania miejscowego na skórę. Preparat należy stosować na uprzednio umytą i osuszoną skórę. Niewielką ilość preparatu należy nanieść na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry i delikatnie wetrzeć. Stosować 2 razy na dobę. Stosowanie preparatu należy kontynuować do czasu ustąpienia zmian skórnych, zwykle przez 2 tygodnie. W celu zapobiegania nawrotom grzybicy zaleca się dalsze kontynuowanie leczenia przez 1–2 tygodnie po ustąpieniu objawów. 

Opinie użytkowników
pixel