GYNOXIN krem dopochwowy

  • GYNOXIN krem dopochwowy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
In stock
Dodaj do przechowalni Dodaj do porównania
Opis szczegółowy
Producent: Recordati
  • Gynoxin w kremie, jest lekiem o szerokim spektrum działania przeciwgrzybiczego. Preparat stosuje się dopochwowo w miejscowym leczeniu zakażeń grzybiczych sromu i pochwy.

Skład:
azotan fentikonazolu (Feticonazoli nitras)

Wskazania:
Zakażenia grzybicze i drożdżakowe pochwy oraz sromu

Działanie:
Gynoxin to pochodna imidazolu o działaniu grzybobójczym i grzybostatycznym. Spektrum działania obejmuje zakażenia wywołane przez: Candida spp., Trichophyton spp., Epidermophyton spp., Microsporum spp. Lek posiada również aktywność przeciwbakteryjną wobec niektórych bakterii Gram (+). Preparat łagodzi stan zapalny sromu, pochwy oraz hamuje występowanie upławów. Mechanizm działania polega na bezpośrednim odziaływaniu leku na błonę komórkową grzyba. Dochodzi do inhibicji enzymów utleniających, kumulacji nadtlenków i śmierci komórek grzyba. Ponadto lek hamuje wydzielanie przez grzyby kwaśnej proteinazy. Substancja lecznicza w minimalnym stopniu wchłania się do krwioobiegu po podaniu dopochwowym.

Przeciwwskazania:
• Nadwrażliwość na fetikonazol lub którykolwiek ze składników preparatu
• Ciąża i karmienie piersią (tylko za zgodą lekarza)

Dawkowanie Gynoxin krem:
Lek należy wprowadzić jednorazowo, głęboko, dopochwowo przed snem – około 5 g kremu, czyli całą zawartość dozownika. W razie potrzeby następnego dnia rano można powtórzyć aplikację. Po wprowadzeniu najlepiej jest pozostać w pozycji leżącej. Podczas leczenia zaleca się abstynencję seksualną i wdrożenie leczenia również u partnera osoby chorej.

Opinie użytkowników
pixel