ACCUZIDE tabletki

  • ACCUZIDE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
In stock
Dodaj do przechowalni Dodaj do porównania
Opis szczegółowy
Producent: Pfizer
  • ACCUZIDE to preparat oddziałujący na ukłąd sercowo-naczyniowy. Jego właściwościami są obniżenie ciśnienia tętniczego krwi oraz działanie moczopędne. Stosowany jest u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym krwi.

Skład:
hydrochlorotiazyd, chinapryl (hydrochlorothiazidum, quinaprilum)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie w terapii nadciśnienia tętniczego samoistnego wobec pacjentów, kiedy odpowiednie jest jednoczesne użycie chinaprylu i leku moczopędnego.

Działanie:
Lek ma złożoną postać – zawiera tiazydowy lek moczopędny oraz inhibitor konwertazy angiotensyny. Chinapryl podlega deestryfikacji do chinaprylatu, który jest silnym inhibitorem konwertazy angiotensyny. Mechanizm działania chinaprylu polega na blokowaniu aktywności ACE w krwiobiegu oraz w tkankach, i dzięki temu na osłabieniu działania kurczącego naczynia oraz obniżenia produkcji aldosteronu. Zniesienie ujemnego sprzężenia zwrotnego między angiotensyną II a sekrecją reniny podnosi aktywność reninową osocza. Zażycie chinaprylu w ilości 10 do 80mg przez pacjenta z nadciśnieniem umiarkowanym do ciężkiego przejawia się zmniejszeniem ciśnienia tętniczego zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej, przy minimalnym wpływie na częstość akcji serca. Właściowości przeciwnadciśnieniowe pojawiają się w przeciągu 1 h, z kasymalnym działąniem po około 2-4 h od zażycia. Osiągnięcie górnego efektu zmniejszającego ciśnienie krwi wymaga u niektórych pacjentów 2 tygodni terapii.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na chinapryl, tiazydy, sulfonamidy lub pozostałe składniki preparatu
- wywiad wskazujący na wystąpienie obrzęku naczynioruchowego wskutek wcześniej stosowanych inhibitorów ACE
- dziedziczny lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- zwężenie drogi odpływu z komory serca
- poważne zaburzenia czynności nerek
- bezmocz
- ciąża
- pacjenci z cukrzycą lub niewydolnością nerek jednocześnie stosujących aliskiren

Dawkowanie Accuzide:
Doustnie. Początkowa dawka leku zawierać powinna 10/12,5 mg. Dawkę można zmniejszać oraz zwiększać w zależności od stanu klinicznego pacjenta. Zaleca się przed zażyciem leku skonsultować dawkowanie z lekarzem.

Opinie użytkowników
pixel