ACTELSAR HCT tabletki

  • ACTELSAR HCT tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
In stock
Dodaj do przechowalni Dodaj do porównania
Opis szczegółowy
Producent: Actavis
  • ACTELSAR HCT jest preparatem złożonym oddziałującym na układ sercowo-naczyniowy o właściwościach moczopędnych oraz obniżających ciśnienie tętnicze krwi. Lek ma zastosowanie głównie w leczeniu nadciśnienie tętniczego krwi.

Skład:
hydrochlorotiazyd, telmisartan (hydrochlorothiazidum, telmisartanum)

Wskazania:
Lek dwuskładnikowy, o rozszerzonym spektrum działania. Profilaktyka obejmuje marskość wątroby, zaburzenia czynności nerek, obrzęki w zastoinowej niewydolności serca oraz leczenie samoistnego nadciśnienia tętniczego, gdy jest ono w niewystarczający sposób kontrolowane po zażyciu samego telmisartanu.

Działanie:
Złożony preparat o działaniu zmniejszającym nadciśnienie tętnicze, dzięki wzajemnie uzupełniających się mechanizmach – diuretyk tiazydowy i antagonista receptora angiotensyny II. Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym lekiem moczopędnym. Tiazydy wpływają na przenikanie zwrotne elektrolitów w kanalikach nerkowych, bezpośrednio podnosząc poziom wydalania sodu i chlorków. Działanie diuretyczne hydrochlorotiazydu przyczynia się do obniżenia objętości osocza, wzmocnienie aktywności reninowej osocza, podniesienie produkcji aldosteronu, zwiększenie utraty potasu i wodorowęglanów z moczem, zmniejszenie stężenie potasu we krwi. Równoczesne zażywanie telmisartanu powoduje, poprzez blokadę układu renina-angiotensyna-aldosteron, zatrzymanie utraty potasu związane z działaniem diuretyków. Równoczesne podanie telmisartanu i hydrochlorotiazydu nie wpływa na farmakokinetykę żadnej z tych czynnych substancji. Telmisartan jest częściowym antagonistę receptora angiotensyny o wysokim powinowactwie oraz zmniejsza stężenie aldosteronu we krwi. Nie blokuje aktywności reninowej osocza oraz nie blokuje kanałów jonowych. Nie wykazuje aktywności agonistycznej w stosunku do receptora AT1, nie łączy się i nie hamuje innych podtypów receptora AT. W sposób selektywny łączy się z receptorami AT1, zatrzymując skutki działania angiotensyny II. Nie jest również inhibitorem ACE, przez co nie potęguje efektów działania zależnych od bradykininy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- nadwrażliwość na inne pochodne sulfonamidowe
- zastój żółci i niedrożność dróg żółciowych
- ciężka niewydolność wątroby
- ciężka niewydolność nerek
- oporna na leczenie hipokaliemia, hiperkalcemia
- II i III trymestr ciąży

Dawkowanie Actelsar HCT:
Doustnie. Zazwyczaj dawka wynosi jedną tabletke na dobę, jednak przed zastosowaniem leku zaleca sie dostosowanie indywidualnej dawki ustalonej przez lekarza.

Opinie użytkowników
pixel