ACLOTIN tabletki

  • ACLOTIN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
In stock
Dodaj do przechowalni Dodaj do porównania
Opis szczegółowy
Producent: Pharmaswiss
  • ACLOTIN jest preparatem oddziałującym na krew i układ krwiotwórczy o właściwościach przeciwzakrzepowych. Działanie leku polega głównie na przeciwdziałaniu incydentom prowadzącym do niedokrwienia oraz wystąpienia udaru.

Skład:
chlorowodorek tiklopidyny (ticlopidini hydrochloridum)

Wskazania:
Lek ma zastosowanie w zapobieganiu wykrzepianiu w przetoce tętniczo-żylnej u pacjentów poddawanych hemodializom, przeciwdziałanie ciężkim incydentom niedokrwienia u pacjentów z zarostową miażdżycą tętnic kończyn dolnych w fazie chromania przestankowego oraz zminimalizowanie możliwości pojawienia się udaru niedokrwiennego mózgu u pacjentów po przebytym epizodzie niedokrwienia naczyń mózgowych.

Działanie:
Zawarta w preparacie tyklopidyna blokuje agregację płytek krwi i uwalnianie płytkowych czynników krzepnięcia, przeciwdziałając powstawaniu zakrzepów tętniczych i żylnych. Sposób działania opiera się na zablokowaniu zależnej od ADP aktywacji płytek krwi oraz na zahamowaniu wiązania się fibrynogenu z receptorem glikoproteinowym płytki. Dzięki temu tyklopidyna zmniejsza lepkość krwi, uniemożliwia agregację płytek krwi i wydłuża czas krwawienia. Lek nie oddziałuje na aktywność układu cyklooksygenazy, syntezę i aktywność fosfodiesterazy ani płytkowego cAMP.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- skazy krwotoczne
-choroby mogące powodować krwawienia
- ostre krwotoczne udary mózgowe.
- choroby krwi przebiegające z wydłużeniem czasu krwawienia
- leukopenia, agranulocytoza, małopłytkowość w wywiadzie

Dawkowanie Aclotin:
Doustnie. Standardowa dawka w przypadku pacjentów dorosłych wynosi 250mg – 1 tabletka – 2x na dobę. Lek należy zażywać w trakcie posiłku. Stosowanie leku w przypadkach, gdy pacjent przebywa inne choroby i zażywa inne leki, należy skonsultować z lekarzem.

Opinie użytkowników
pixel