ADIPINE tabletki

  • ADIPINE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
In stock
Dodaj do przechowalni Dodaj do porównania
Opis szczegółowy
Producent: Pharmaswiss
  • ADIPINE oddziałuje na układ sercowo-naczyniowy. Powoduje rozszerzenie tętniczek wieńcowych, zmniejszenie zapotrzebowania serca na tlen oraz obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Lek stosowany głównie w leczeniu nadciśnienie tętniczego.

Skład:
amlodypina (amlodipinum)

Wskazania:
Zastosowanie w leczeniu nadciśnienia tętniczego, głównie w naczynioskurczowej dławicy piersiowej i przewlekłej, stabilnej dławicy piersiowej.

Działanie:
Preparat jest antagonistą wapnia z klasy pochodnych dihydropirydyny. Amlodypina blokuje transport jonów wapniowych do komórek mięśni gładkich naczyń krwionośnych i komórek mięśnia sercowego. Charakteryzuje się działaniem przeciwnadciśnieniowym poprzez bezpośredni wpływ rozkurczający na mięśnie gładkie naczyń. Obniża niedotlenienie mięśnia serca poprzez dwa mechanizmy: rozszerza duże tętnice i tętniczki wieńcowe zarówno w obszarach niezmienionych, jak i zmienionych wskutek niedokrwienia - zwiększa to zaopatrzenie w tlen u chorych ze skurczem naczyń wieńcowych; rozszerza tętniczki przedwłosowate zmniejszając opór obwodowy - ponieważ częstość skurczów serca pozostaje niezmieniona działanie to zmniejsza zużycie energii przez mięsień sercowy i jego zapotrzebowanie na tlen.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na amlodypinę, inne pochodne dihydropirydyny lub pozostałe składniki preparatu
- ciężkie niedociśnienie
- wstrząs, w tym wstrząs kardiogenny
- zwężenie drogi odpływu z lewej komory
- hemodynamicznie niestabilna niewydolność serca po przebyciu ostrego zawału mięśnia sercowego

Dawkowanie Adipine:
Doustnie. Przed zażyciem leku zaleca się skonsultować dawkowanie z lekarzem prowadzącym na podstawie stanu klinicznego pacjenta.

Opinie użytkowników
pixel