ClinSin med zestaw uzupełniający x 30 saszetek

  • ClinSin med zestaw uzupełniający x 30 saszetek
12,52 zł
/ szt.
In stock
Dodaj do przechowalni Dodaj do porównania
Dostawa i wysyłka
dostępny
Wysyłka w dni
Koszt od 9,50 zł
Opis szczegółowy
Producent: Zdrovit
  • Zestaw uzupełniający ClinSin Med zawiera aż 30 saszetek z proszkiem do przygotowywania roztworu. Sporządzony z użyciem przegotowanej wody roztwór (izotoniczny lub hipertoniczny) służy do płukania zatok i nosa.

Skład:
Substancja czynna: chlorek sodu – 2,16g.

Działanie:
Chlorek sodu to substancja czynna zawarta w wyrobie medycznym ClinSin Med, która służy do przygotowywania roztworu do płukania nosa i zatok. Zawartość jednej saszetki rozpuszczona w odpowiedniej ilości przegotowanej wody pozwala uzyskać roztwór izotoniczny, czyli taki, który pomoże oczyścić jamę nosową z wydzieliny, wirusów, bakterii oraz alergenów. Dodatkowo roztwór izotoniczny wykazuje właściwości nawilżające. Używając jednorazowo dwóch saszetek, otrzymamy roztwór hipertoniczny, który oprócz działania oczyszczającego, obkurcza śluzówkę nosa (działanie osmotyczne).

Zastosowanie:
Wyrób medyczny ClinSin Med zestaw uzupełniający polecany do stosowania wraz z irygatorem ClinSin Med. Odpowiedni do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia. Stosować pomocniczo przy: przewlekłym lub ostrym zapaleniu zatok; infekcjach bakteryjnych błony śluzowej nosa; alergicznym nieżycie nosa, a także wspomagająco w przypadku nadmiaru śluzu w górnych drogach oddechowych, wysuszenia śluzówki nosa oraz do oczyszczania jamy nosowej u osób przebywających z zapylonych pomieszczeniach. Można stosować celem przygotowania do zabiegów laryngologicznych oraz po ich przebyciu.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Należy chronić przed wilgocią i światłem. Nie stosować nieprzegotowanej wody z kranu do przygotowywania roztworu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik wyrobu. Nie stosować przy całkowitej blokadzie nosa, infekcjach ucha oraz przy nieprawidłowym ustawieniu przegrody nosowej. W przypadku przebytej operacji uszu przed zastosowaniem irygatora należy skonsultować się z lekarzem.

Sposób użycia:
Stosować 1-2 razy dziennie. Przygotowanie roztwory izotonicznego: zawartość jednej saszetki wsypać do butelki irygatora, dopełnić przegotowaną, ciepłą wodą (nie gorącą!) do miejsca zaznaczonego jako 240ml. Przygotowanie roztworu hipertonicznego: zawartość dwóch saszetek wsypać do butelki irygatora, dopełnić przegotowaną, ciepłą wodą (nie gorącą!) do miejsca zaznaczonego jako 240ml. Zatkać otwór i wstrząsnąć aż do całkowitego rozpuszczenia. Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Nie połykać roztworu.

Opinie użytkowników
Inne produkty z tej kategorii:
Gripex Zatoki Caps x 10 kapsułek
Zobacz szczegóły
SINUDAFEN x 60 kapsułek
SINUDAFEN x 60 kapsułek
17,95 zł
/ szt.
Zobacz szczegóły
Sinumedin aerozol do nosa 15ml
Zobacz szczegóły
Renopuren Zatoki junior płyn 120ml
Zobacz szczegóły
Irigasin do płukania nosa i zatok uzupełnienie x 30 saszetek
Zobacz szczegóły
Colgrip Zatoki x 8 saszetek - data ważności 30-09-2019r.
Zobacz szczegóły
Zatocan Forte + witamina C x 30 kapsułek
Zobacz szczegóły
Sinusal Extra x 60 tabletek
Zobacz szczegóły
Irigasin Junior uzupełnienie x 30 saszetek - data ważności 30-09-2019
Zobacz szczegóły
Cosinus Zatoki i Nos spray 60ml
Zobacz szczegóły
Renopuren Zatoki Hot x 7 saszetek
Zobacz szczegóły
Zatoxin Rinse Zestaw uzupełniający x 30 saszetek - data ważności 30-11-2019
Zobacz szczegóły
Verbascon Zatoki x 30 tabletek
Zobacz szczegóły
pixel