Tabletki Emskie z Wadowic o smaku pomarańczowym x 12 tabletek do ssania

  • Tabletki Emskie z Wadowic o smaku pomarańczowym x 12 tabletek do ssania
6,60 zł
/ szt.
In stock
Dodaj do przechowalni Dodaj do porównania
Dostawa i wysyłka
dostępny
Wysyłka w dni
Koszt od 9,50 zł
Opis szczegółowy
Producent: Polski Lek s.a.
  • Tabletki Emskie z Wadowic to unikalny wyrób medyczny zawierający substytut soli emskiej cechujący się podobną ilością podstawowych anionów i kationów, a także równoważnym odczynem pH. Tabletki o pysznym smaku pomarańczowym.

Skład:
Kationy (Mg2, K+, Na+), Aniony (SO4, HCO3, HPO4, CI), sorbitol, aromat naturalny, ksylitol, maltodekstryna, poliwinylopirolidon, beta-karoten, sacharynian sodu, proszek pomarańczowy (0,1%). Zawiera substancje słodzące.

Jedna tabletka zawiera: kationy: Mg2+ – 0,31mg, K+ – 1,30mmg, Na+ – 45,0mg; aniony: SO42- – 1,22mg, HCO3- – 67,0mg, HPO42- – 0,06mg, Cl – 30,0mg.

Działanie:
Preparat w postaci tabletek do ssania, który zapewnia wydłużony kontakt soli o lekko alkalicznym odczynie ze śluzówką jamy ustnej oraz gardła i krtani. Sól emska wykazuje właściwości alkalizujące oraz rozrzedzające wydzielinę. Dzięki miejscowemu podwyższeniu stężenia kationów i anionów dochodzi do transportu wody na zasadzie osmozy. Pobudza to wydzielanie śluzu oraz łatwiejsze odkrztuszanie, a to wpływa na złagodzenie chrypki i kaszlu. Ponadto wyrób medyczny Tabletki Emskie z Wadowic pozwala na przywrócenie równowagi pH w jamie ustnej.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny Tabletki Emskie z Wadowic o smaku pomarańczowym wskazany do stosowania w przypadku suchości w jamie ustnej i w gardle oraz bólu, który tej suchości towarzyszy, a także w przypadku podwyższonego odczynu pH w ustach. Polecany np. dla osób pracujących głosem oraz dla osób, które spędzają dużo czasu w suchych, ogrzewanych lub zapylonych pomieszczeniach.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Podczas stosowania preparatu należy ograniczyć ilość spożywanej soli. W przypadku osób na diecie niskosodowej należy zachować szczególną ostrożność. Podczas stosowania preparatu mogą wystąpić dolegliwości ze strony układu pokarmowego np. podrażnienie śluzówki żołądka, zgaga, wzdęcia. Nie należy stosować z innymi preparatami do ssania. Stosowanie wyrobu u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik tabletek. Nie stosować w przypadku zapalenia opłucnej, krztuśca, gruźlicy.

Sposób użycia:
U dzieci powyżej 6. roku życia oraz u dorosłych zaleca się stosować 3-5 tabletek dziennie. Tabletkę należy ssać powoli. Wyrób można przyjmować przez 3 tygodnie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Opinie użytkowników
Inne produkty z tej kategorii:
THYMI syrop 125g
THYMI syrop 125g
4,47 zł
/ szt.
Zobacz szczegóły
Helipico 27,78mg/5ml syrop 100ml - data ważności 31-08-2019
Zobacz szczegóły
TABLETKI EMSKIE Z WADOWIC x 12 pastylek do ssania
Zobacz szczegóły
VERBASCI syrop 125g
VERBASCI syrop 125g
6,35 zł
/ szt.
Zobacz szczegóły
NOVERBAN syrop z dziewanny 125g
Zobacz szczegóły
TUSSAL Expectorans x 10 tabletek
Zobacz szczegóły
TYMIANEK I PODBIAŁ x 16 past. do ssania
Zobacz szczegóły
PECTOSOL koncentrat 40g
Zobacz szczegóły
RUBITAL syrop 125ml - malinowy
Zobacz szczegóły
ALCEP syrop 125g
ALCEP syrop 125g
9,20 zł
/ szt.
Zobacz szczegóły
SAL EMS Factitium x 40 tabl. musujących
Zobacz szczegóły
SYROP PRAWOŚLAZOWY 125g
Zobacz szczegóły
ENVIL KASZEL Junior syrop 15mg/5ml 100ml
Zobacz szczegóły
TUSSIPINI D syrop 125g
TUSSIPINI D syrop 125g
5,13 zł
/ szt.
Zobacz szczegóły
Syrop tymiankowy złożony  125g
Syrop tymiankowy złożony 125g
5,67 zł   4,54 zł
/ szt.
Zobacz szczegóły
pixel