APTEO MED Paracetamol 0,5g x 20 tabletek

  • APTEO MED Paracetamol 0,5g x 20 tabletek
3,43 zł
/ szt.
In stock
Dodaj do przechowalni Dodaj do porównania
Dostawa i wysyłka
dostępny
Wysyłka w 2 dni
Koszt od 9,50 zł
Opis szczegółowy
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 28309
  • Lek o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy Paracetamol Apteo Med zawiera w każdej tabletce 500mg paracetamolu. Wskazaniami do stosowania leku są bóle różnego pochodzenia oraz gorączka np. w przebiegu przeziębienia.

Skład:
Jedna tabletka zawiera: paracetamol (Paracetamolum) – 500mg oraz substancje pomocnicze: sorbitol (170mg), skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.

Działanie:
Substancja czynna leku, czyli paracetamol wykazuje zdolność do hamowania syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym, stąd jego działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Produkt leczniczy Paracetamol Apteo Med nie powoduje uszkadzania śluzówki żołądka, ponadto nie hamuje krzepnięcia lub agregacji płytek krwi. Paracetamol nie wykazuje działania przeciwzapalnego.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Apteo Med Paracetamol 0,5g wskazany w leczeniu bólu różnego pochodzenia (np. bóle głowy, bóle migrenowe, bóle mięśniowe i stawowe, bóle miesiączkowe, bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych oraz po urazach), a także gorączki (np. stany podgorączkowe, przeziębienia). Lek dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Nie łączyć z alkoholem. Stosowanie w okresie ciąży i laktacji wymaga konsultacji z lekarzem. Lek zawiera sorbitol, dlatego należy zachować ostrożność u osób z nietolerancją niektórych cukrów. W trakcie stosowania leku nie należy stosować innych leków z paracetamolem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby. Nie stosować przy chorobie alkoholowej.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku może dojść do wystąpienia działań niepożądanych. Niezbyt często: wymioty, biegunka. Rzadko: zapalenie skóry, pokrzywka, rumień. Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby płytek krwi, leukocytów, powiększenie wątroby.

Dawkowanie:
Stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Stosować doustnie. Dorośli oraz młodzież powyżej 12. roku życia (masa ciała powyżej 50kg): 500-1000mg paracetamolu (1-2 tabletki), dawkę można powtarzać co 4 godziny (do 4 razy na dobę). Maksymalna dawka dobowa wynosi 4000mg paracetamolu (8 tabletek) w dawkach podzielonych, przy krótkotrwałym stosowaniu, czyli do 3 dni. Maksymalna dawka dobowa wynosi 2500mg paracetamolu (5 tabletek) w dawkach podzielonych, przy długotrwałym stosowaniu, czyli do 10 dni. W przypadku zaburzeń czynności wątroby lub zespołu Gilberta zaleca się zmniejszyć dawkę lub zwiększyć przerwy między kolejnymi dawkami. W przypadku, gdy po 3-5 dniach objawy nie ustąpiły lub doszło do ich pogorszenia zaleca się skonsultować z lekarzem. Lek można stosować bez konsultacji lekarskiej przez 3-5 dni.

Opinie użytkowników
Inne produkty z tej kategorii:
Etopiryna PRO x 10 tabletek
Zobacz szczegóły
APTEO MED Paracetamol 0,5g x 10 tabletek
Zobacz szczegóły
Coffepirine Tabletki od bólu głowy 450mg + 50mg x 12 sztuk
Zobacz szczegóły
PARACETAMOL LGO 500mg x 20 tabletek
Zobacz szczegóły
PARACETAMOL x 20 tabletek
Zobacz szczegóły
APAP 0,5 x  6 tabletek
APAP 0,5 x 6 tabletek
4,20 zł
/ szt.
Zobacz szczegóły
Iburapid 400mg x 10 tabletek
Zobacz szczegóły
KOPIRYNA x 12 tabletek
KOPIRYNA x 12 tabletek
2,74 zł
/ szt.
Zobacz szczegóły
CODIPAR 500mg x 12 tabletek
Zobacz szczegóły
Paracetamol Farmina 250mg x 10 czopków
Zobacz szczegóły
PARACETAMOL 500mg x 20 tabletek
Zobacz szczegóły
PARACETAMOL x 10 tabletek
Zobacz szczegóły
PARACETAMOL BIOFARM x 6 tabletek
Zobacz szczegóły
PARACETAMOL BIOFARM x 20 tabletek
Zobacz szczegóły
Dampiryna x 10 tabletek
Zobacz szczegóły
pixel