Bobik D x 90 kapsułek twist-off

  • Bobik D x 90 kapsułek twist-off
20,08 zł
/ szt.
In stock
Dodaj do przechowalni Dodaj do porównania
Dostawa i wysyłka
dostępny
Wysyłka w dni
Koszt od 9,50 zł
Opis szczegółowy
Producent: Novascon Pharmaceuticals
  • Produkt do postępowania dietetycznego w profilaktyce niedoboru witaminy D oraz związanej z nim krzywicy. Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego Bobik D ma postać kapsułek typu twist-off, które zawierają cholekalcyferol.

Składniki Bobik D:

Oliwa z oliwek, witamina D, (cholekalcyferol); otoczka kapsułki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć (glicerol).

Wartość odżywcza w 100g/w jednej kapsułce/w dwóch kapsułkach: wartość energetyczna – 3700kJ (900kcal)/9kJ (2kcal)/18kJ (4kcal); tłuszcz – 100g (w tym: kwasy tłuszczowe nasycone – 15g; kwasy tłuszczowe jednonienasycone – 79g, kwasy tłuszczowe wielonienasycone – 6g)/0,2g (w tym: kwasy tłuszczowe nasycone <0,1g; kwasy tłuszczowe jednonienasycone – 0,2g, kwasy tłuszczowe wielonienasycone <0,1g)/0,5g (w tym: kwasy tłuszczowe nasycone <0,1g; kwasy tłuszczowe jednonienasycone – 0,4g, kwasy tłuszczowe wielonienasycone <0,1g); witamina D3 (cholekalcyferol) – 4mg/10mcg (400j.m.)/20mcg (800j.m.). Produkt zawiera śladowe ilości węglowodanów (w tym: cukrów), białka i soli.

Działanie Bobik D:

Kapsułki twist-off Bobik D to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do stosowania w postępowaniu dietetycznym w profilaktyce niedoborów cholekalcyferolu i krzywicy. Odpowiedni dla noworodków, niemowląt i dzieci. Witamina D wspiera rozwój i wzrost kości, a także pomaga utrzymać je w dobrym stanie. Wspiera również zachowanie zębów w zdrowiu. Pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystaniu wapnia i fosforu oraz wspiera utrzymanie właściwego poziomu wapnia we krwi. To także składnik wykazujący właściwości wspomagające prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i mięśniowego. W składzie znajduje się również oliwa z oliwek, której zadaniem jest zwiększenie wchłaniania witaminy D3. Produkt zawiera porcję cholekalcyferolu zgodną z rekomendacjami ekspertów. Produkt polecany dla noworodków karmionych naturalnie (od pierwszego dnia życia), noworodków karmionych mlekiem modyfikowanym (lub karmionych zarówno mlekiem matki jak i mlekiem modyfikowanym) – po konsultacji z lekarzem, a także dla dzieci w okresie intensywnego wzrostu oraz dla dzieci, które nie spożywają odpowiedniej ilości witaminy D3 w codziennej diecie.

Zastosowanie:
Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego Bobik D przeznaczony do stosowania w postępowaniu dietetycznym u noworodków, niemowląt oraz dzieci w profilaktyce krzywicy, a także niedoborów witaminy D3.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Preparat nie nadaje się do stosowania pozajelitowego. Nie nadaje się do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Preparat stosowany pomimo braku wskazań lekarskich wynikających z przeznaczenia produktu może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.

Sposób użycia kapsułek twist-off Bobik D:

Stosować pod nadzorem lekarza. U niemowląt: zaleca się stosować jedną kapsułkę dziennie. U dzieci powyżej 1. roku życia: zaleca się stosować dwie kapsułki dziennie. Sposób użycia: należy podawać wyłącznie zawartość kapsułki, wyciskając ją bezpośrednio do buzi dziecka lub na łyżeczkę. Stosować w trakcie posiłku. Kapsułka nie nadaje się do spożycia, należy uważać, aby dziecko nie połknęło kapsułki. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Opinie użytkowników
Inne produkty z tej kategorii:
Marsjanki MINI D-krople 10ml
Zobacz szczegóły
Solevitum D3+K2 x 30 tabletek
Zobacz szczegóły
D-Vitum witamina D 1000 j.m. x 36 kapsułek twist-off
Zobacz szczegóły
OLIMP Gold-Vit D3 4000 Fast x 30 tabletek
Zobacz szczegóły
BIOARON D Krople doustne twist-off x 90 kapsułek
Zobacz szczegóły
Rutinacea Max D3 x 60 tabletek
Zobacz szczegóły
D-VITUM FORTE 2000 j.m witamina D dla dorosłych x 60 kapsułek
Zobacz szczegóły
ApoD3 żujki kapsułki miękkie do żucia x 30 sztuk
Zobacz szczegóły
D-VITUM FORTE 4000 j.m witamina D dla dorosłych x 60 kapsułek
Zobacz szczegóły
D-VITUM FORTE 2000 j.m witamina D dla dorosłych x 36 kapsułek
Zobacz szczegóły
ApoD3 Max 4000j.m. x 60 kapsułek
Zobacz szczegóły
D-Vitum Witamina D dla niemowląt aerozol 6ml
Zobacz szczegóły
OLIMP Gold-Vit D 1000j.m. Forte x 30 kapsułek
Zobacz szczegóły
SWANSON Witamina D-3 400 IU x 250 kapsułek
Zobacz szczegóły
Solevitum D3 2000j.m. x 60 kapsułek + 15 gratis!
Zobacz szczegóły
pixel