MELATONINA 5mg x 30 tabletek

  • MELATONINA 5mg x 30 tabletek
26,99 zł
/ szt.
Out Of Stock
Dodaj do przechowalni Dodaj do porównania
Dostawa i wysyłka
niedostępny
Wysyłka w dni
Koszt od 9,50 zł
Opis szczegółowy
Producent: Lek-am
Kod produktu: 6288
  • MELATONINA przywraca rytm dobowy organizmu i normalizuje sen. Odpowiada za uregulowanie zegara biologicznego. Łagodzi objawy związane ze zmianą sfer czasowych oraz pracy zmianowej (np. w porze nocnej).

Melatonina to recepta na zdrowy i spokojny sen. Reguluje zegar biologiczny człowieka, a także wspomaga przywracanie rytmu dobowego przy zmianie stref czasowych. Produkt świetnie sprawdza się dla osób pracujących na nocną zmianę.

Skład melatoniny:

1 tabletka zawiera substancję czynną: 1 mg, 3 mg lub 5 mg melatoniny oraz substancje pomocnicze: celulozę mikrokrystaliczną, magnezu stearynian, krzemionkę koloidalną bezwodną.

Działanie melatoniny:

Produkt w postaci tabletek do stosowania doustnego. Głównym składnikiem preparatu jest melatonina wyprodukowana syntetycznie. Hormon ten w naturze wytwarzany jest przez szyszynkę w ośrodkowym układzie nerwowym każdego człowieka. Przy zaburzeniach w jego produkcji lub innych problemach, preparat z Melatoniną doskonale wspomaga ten hormon w regulowaniu zegara biologicznego - normalizuje godziny snu oraz czuwanie w ciągu całego dnia.

Przeciwwskazania:

- nadwrażliwość na substancje składowe leku, - przyjmowanie po spożyciu alkoholu, - ciąża i okres laktacji.

Wskazania:

- zaburzenia snu - zaburzenia czuwania - zmiana stref czasowych - praca zmianowa - zaburzenia rytmu dobowego w wyniku stresu, czy u osób niewidomych.

Dawkowanie Melatonina:

Stosować doustnie. Zmiana stref czasowych: 2 mg - 3 mg/24h po zapadnięciu zmroku, zaczynając od pierwszego dnia podróży. Leczenie kontynuować przez 2-3 kolejne dni po zakończeniu podróży. Przy zaburzeniach rytmu dobowego, np. przy pracy zmianowej: 1 mg - 5 mg/24h, na 60 minut przed pójściem spać. Przy zaburzeniach rytmu dobowego u pacjentów niewidomych: 0,5 mg - 5 mg/24h około godziny 21:00-22:00.

Opinie użytkowników
5 Średnia ocena: 5.00
Autor:
Przyzwyczajałam się do pracy na nocki przez kilka miesięcy - wszystko zaczęło lepiej wyglądać dopiero wtedy, gdy zaczęłam brać ten lek. Polecam.
Autor:
Co ja miałam ze spaniem to była jakaś masakra. Ale rzeczywiście brałam to jakiś czas i wszystko się odmieniło. Mogę polecić.
Autor:
Brałem to przez dłuższy czas po rozpoczęciu pracy zmianowej - miałem ogromne problemy ze snem. Pomogło.
Autor:
Brałam to kiedy rozpoczęłam pracę na 3 zmiany. I w zasadzie to mi pozwoliło powrócić do normalności.
Autor:
Na prawdę ogromna zmiana - miałem wrażenie, że wszystko co robię niszczy mi sen, a jednak dało się powrócić do normalności. Dopiero od niedawna wstaję wypoczęty.
Autor:
Moim zdaniem najlepszy lek z tych, które są dostępne bez recepty. Po odstawieniu problemy przeszłości nie powróciły - normalnie usypiam, bez wielu pobudek w nocy!
Autor:
Przez wiele miesięcy miałem poważne problemy ze snem, spowodowane właśnie nocną pracą - nie potrafiłem się przestawić, czułem się po prostu źle, nie nadawałem się do pracy. To pomogło - szkoda tylko, że kilka innych leków kompletnie nic nie dało.
Autor:
Pierwszy ze środków jakie testowałam, który faktycznie pozwolił mi powrócić do normalnego snu. Miałam wrażenie, że nigdy po nockach nie będę w stanie się wysypiać, a potrafię już spać w zasadzie tak samo jak w nocy. Świetny lek - u mnie bez efektów ubocznych.
Autor:
Miałem ogromny problem ze snem po wyjeździe za granicą - dopiero biorąc ten lek udało mi się wszystko unormować.
Autor:
Przeżywałem prawdziwy dramat, wieczne zmęczenie, a mimo to nie mogłem spać. Melatonina wszystko uregulowała, mogę normalnie spać, nie odczuwam takiego zmęczenia - polecam.
Autor:
Bardzo mi pomógł w okresie kiedy rozpoczęłam pracę zmianową. To był dla mnie dramat. Nie potrafiłam normalnie pracować, wiecznie byłam śpiąca, nie miałam żadnego życia poza pracą. Teraz jest lepiej.
Autor:
Brałam to przez dłuższy czas kiedy zaczęłam pracę zmianową. Początek był dla mnie tragiczny, wieczne zmęczenie, nie potrafiłam spać w dzień. Teraz wszystko na prawdę się unormowało.
Autor:
Mój tata bierze to od jakiegoś czasu. Po raz pierwszy pracuje na zmiany, miał ogromne problemy ze snem, ciągle był zmęczony. Teraz czuje się już lepiej. Polecamy.
Autor:
Nieszkodliwy lek, który ułatwia zasypianie
Autor:
Lek dobrze działajacy na organizm, poprawiajacy jakość snu. Biorę go wtedy, gdy mam problemy ze snem, nie uzależnia, jest bezpieczny.
Autor:
Najlepszy środek nasenny dostępny bez recepty. Ułatwia zaśnięcie, wydłuża sen i poprawia jakość snu. Nie uzależnia. Nawet długi okres codziennego przyjmowania melatoniny można przerwać nie ryzykując bezsenności, czy objawów odstawiennych. Rano i w ciągu dnia po nocy przespanej na melatoninie nie doświadcza się "zamulenia" tak częstego w przypadku leków nasennych na receptę.
Inne produkty z tej kategorii:
VIBURCOL Compositum x 6 czopków
Zobacz szczegóły
NERVOMIX SEN x 20 kapsułek
Zobacz szczegóły
SONNA STRES syrop 150ml
SONNA STRES syrop 150ml
19,26 zł
/ szt.
Zobacz szczegóły
Prewenit 4 Fazy Snu x 30 tabletek
Zobacz szczegóły
FORSEN FORTE z melatoniną x 30 kapsułek
Zobacz szczegóły
Nervosol TABS x 30 tabletek
Zobacz szczegóły
SEDALIA Syrop 200ml
SEDALIA Syrop 200ml
21,47 zł
/ szt.
Zobacz szczegóły
DEPRIBON x 30 kapsułek
DEPRIBON x 30 kapsułek
23,11 zł
/ szt.
Zobacz szczegóły
OLIMP FORSEN x 30 kapsułek
Zobacz szczegóły
Tonaxinum Forte + Melatonina na noc x 60 tabletek
Zobacz szczegóły
SAFFRIN x 15 tabletek powlekanych
Zobacz szczegóły
DESTRESAN NOC x 24 kapsułki
Zobacz szczegóły
DEPRESANUM x 30 tabletek
DEPRESANUM x 30 tabletek
23,99 zł
/ szt.
Zobacz szczegóły
Szafraceum x 30 tabletek
Szafraceum x 30 tabletek
23,31 zł
/ szt.
Zobacz szczegóły
SEDATIF PC x 60 tabletek
SEDATIF PC x 60 tabletek
25,50 zł
/ szt.
Zobacz szczegóły
pixel