Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Ciśnieniomierze automatyczne, elektroniczne i mechaniczne

( ilość produktów: 25 )

Profesjonalne urządzenia do pomiaru ciśnienia tętniczego, spośród których wybierać można pomiędzy: ciśnieniomierzami mechanicznymi, półautomatycznymi i automatycznymi - naramiennymi i nadgarstkowymi. Zróżnicowana oferta, pozwala na dopasowane urządzenia do indywidualnych potrzeb - także do wieku, wybranie najbardziej odpowiadającego nam producenta oraz ceny. W ofercie znajdują się także ciśnieniomierze dla niemowląt i małych dzieci z linii Soho Pediatric z kolorowym, przyjaznym dziecku mankietem.

Czym kierować się przy wyborze ciśnieniomierza?

Pomiaru ciśnienia tętniczego warto dokonywać nie tylko podczas wizyty u lekarza, ale i w domu. To ważny element profilaktyki oraz leczenia nadciśnienia tętniczego. Jaki ciśnieniomierz wybrać, aby mierzenie ciśnienia nie sprawiało trudności, a uzyskany wynik był precyzyjny?

 

Do wyboru masz ciśnieniomierze mechaniczne, półautomatyczne i automatyczne. Najprostsze w obsłudze są te ostatnie. Jeśli chcesz zmierzyć ciśnienie, wystarczy, że założysz mankiet i wciśniesz odpowiedni przycisk. Ciśnieniomierze automatyczne w przeciwieństwie do półautomatycznych i mechanicznych same pompują mankiet do odpowiedniego poziomu.

 

Najtrudniejsze w obsłudze, ale za to bardzo precyzyjne, są ciśnieniomierze zegarowe, czyli mechaniczne. W związku z tym najczęściej używane są w placówkach medycznych.

 

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę przy zakupie? Sprawdź, czy produkt pochodzi od znanego producenta i ma certyfikat Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (ESH).

 

Oprócz tego zwróć uwagę na: wielkość mankietu (źle dobrany może spowodować zafałszowanie wyniku pomiaru), funkcję pamięci pomiarów, możliwość tworzenia profili użytkowników (jeśli kilka osób korzysta z urządzenia) i wielkość wyświetlacza.

 

Ciśnieniomierze elektroniczne

Ciśnieniomierze elektroniczne, inaczej automatyczne, cieszą się dużą popularnością wśród pacjentów. Wynika to z tego, że są najprostsze w obsłudze, mają czytelny cyfrowy wyświetlacz, a także są wyposażone w różne dodatkowe opcje. Ich producenci dbają o to, aby był to sprzęt nowoczesny, mający np. możliwość tworzenia profili użytkowników czy zapisywania wyników w pamięci urządzenia.

 

Wykonywanie pomiaru ciśnienia tętniczego za pomocą tego typu ciśnieniomierzy ogranicza się do prawidłowego założenia mankietu i naciśnięcia przycisku. W związku z tym ich obsługa nie powinna sprawić trudności nawet osobom starszym, czy mającym niewielką wprawę w mierzeniu ciśnienia tętniczego w warunkach domowych.

 

Ciśnieniomierze zegarowe

Tego typu urządzenia są trudniejsze w obsłudze. Wykonywanie pomiarów ciśnienia tętniczego przy ich użyciu wymaga odpowiednich umiejętności, wyczucia i dobrego słuchu, dlatego można je spotkać głównie w przychodniach i szpitalach. Nie jest jednak powiedziane, że nie mogą być używane w warunkach domowych, o ile masz już doświadczenie w samodzielnym mierzeniu ciśnienia i wiesz, jak obsługiwać takie urządzenie.

 

Ciśnieniomierze naramienne

Ciśnieniomierze naramienne służą do pomiaru ciśnienia tętniczego na przedramieniu. Bardzo często używane są do wykonywania samodzielnych pomiarów w domu. Wynika to z tego, że są one proste w obsłudze.

 

Ciśnieniomierze nadgarstkowe

Mankiet tego typu urządzenia, jak sama nazwa mówi, zakłada się nie na ramię, a na nadgarstek. W związku z tym ciśnienie mierzone jest na wysokości tętnicy promieniowej.

 

Komu polecane są ciśnieniomierze nadgarstkowe? Przede wszystkim osobom, które nie mogą używać tych naramiennych (np. ze względu na ograniczenia ruchowe lub otyłość).

 

Ciśnieniomierze dla dzieci i niemowląt

Nadciśnienie tętnicze to problem, który dotyczy nie tylko osób w wieku podeszłym. Diagnozuje się je również u dzieci, a nawet niemowląt. Dlatego również w przypadku najmłodszych pacjentów ważna jest regularna kontrola ciśnienia tętniczego.

 

W sprzedaży dostępne są ciśnieniomierze dla dzieci i niemowląt, wyróżniające się przede wszystkim kolorowymi mankietami. Dzięki nim wykonywanie pomiarów staje się dla małych pacjentów przyjemniejsze.

 

Ważne, aby kierować się nie tylko kolorem mankietu, ale i jego rozmiarem. Żeby dowiedzieć się, który będzie najlepszy, należy zmierzyć obwód ramienia w połowie odległości między barkiem a łokciem.

 

Jak prawidłowo zmierzyć ciśnienie?

Wybór odpowiedniego urządzenia jest bardzo ważny. Jednak nawet najlepsze ciśnieniomierze będą nieskuteczne, jeśli nieprawidłowo zmierzysz ciśnienie. Po pierwsze pamiętaj o tym, aby dokonywać pomiarów dwa razy dziennie (rano i wieczorem) o stałych porach. Przed mierzeniem ciśnienia unikaj wysiłku fizycznego i stresujących sytuacji. Pomiar wykonaj w pozycji siedzącej z ręką opartą luźno o stół. Sprawdź, czy założyłeś mankiet prawidłowo i pamiętaj o tym, aby nie rozmawiać w trakcie mierzenia ciśnienia.

    pixel