Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Termometry elektroniczne, bezrtęciowe i bezdotykowe

( ilość produktów: 24 )

Termometry elektroniczne, skanujące, bezdotykowe do skroni i do ucha. Bezpieczne, niezawodne, bardzo dokładnie - mierzące temperaturę ciała, otoczenia, płynów. Termometr, to sprzęt niezastąpiony i konieczny w każdej domowej apteczce, a na szczególną uwagę zasługują termometry nowej generacji, dokonujące pomiaru w zawrotnie szybkim czasie i z precyzją - te wartości są szczególnie doceniane przez rodziców noworodków i małych dzieci, gdzie prawidłowy i błyskawiczny wynik ma znaczenia dla zdrowia i życia maleństw.

Rodzaje termometrów medycznych

Dzięki postępowi technologicznemu możemy cieszyć się wieloma rodzajami termometrów, dzięki czemu jego zastosowanie i użycie stało się jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze. Co mamy do wyboru? Oto rodzaje termometrów dostępnych w każdej aptece:
 

  • Termometr medyczny zmiennofazowy - są to jednorazowe termometry do ciała do tzw. pierwszej diagnostyki temperatury.
  • Termometry bezdotykowe - w tej kategorii znajdą się termometry na podczerwień, które przykłada się w pewnej odległości od czoła. Często stosowane w szpitalach i ośrodkach medycznych, popularne dzięki swojej higienicznej formie.
  • Termometry bezrtęciowe - uważa się, że nie nadają się do pomiaru ciała u dzieci ze względu na to, że długo trzeba czekać na pomiar, a jak wiadomo dzieci nie są mistrzami cierpliwości. Są szklane i zastąpiły niegdyś popularne termometry rtęciowe. Jednak zamiast rtęci zastosowano alkohol.
  • Termometry kąpielowe - to idealny wariant dla dzieci i pomiaru wody. Dzięki niemu idealnie możemy oszacować temperaturę wody do kąpieli dla delikatnej skóry dziecka. Miły wygląd w postaci zwierzątka jest dodatkowym atutem.
     

Jak prawidłowo mierzyć temperaturę ciała?

Prawidłowe mierzenie temperatury zależy od rodzaju termometru, a także miejsca pomiaru tj. w ustach, odbycie, pod pachą czy na czole. Jeśli chcemy zmierzyć temperaturę pod pachą, termometr należy umieścić pod nią i przyciskać ramieniem. Ważne jest by końcówka termometru ściśle przylegała do skóry pachy. Jeśli miejscem docelowym są usta, należy końcówkę termometru umieścić pod językiem i trzymać nieruchomo. Oczywiście nie przygryzając termometru, co mogłoby zaburzyć pomiar i doprowadzić do jego uszkodzenia. Jeśli chcemy zmierzyć temperaturę przez odbyt, końcówkę należy nasmarować maścią np. wazeliną i włożyć nie więcej niż połowę długości termometru.
 

W przypadku mierzenia temperatury na czole, używamy termometru na podczerwień. Trzymamy go prostopadle i czekamy aż na czole pojawi się czerwona kropka światła, która potwierdza prawidłową odległość. Następnie dokonujemy pomiaru i uzyskujemy go w przeciągu kilku sekund.
 

Kiedy mówimy o stanie podgorączkowym?

Warto pamiętać, że temperatura ciała może się różnić w zależności od miejsca pomiaru, pory dnia, płci, a także pod wpływem przyjmowania leków. Kobiety podczas owulacji mają podwyższoną temperaturę ciała, organizm niemowląt dopiero uczy się zachowania odpowiedniej temperatury, a również wieczorem nasza temperatura może lekko wzrosnąć i nie świadczy to o zaburzeniach. Mimo to sklasyfikowano pewne widełki stanu podgorączkowego, o którym mówi się, gdy temperatura ciała waha się od 37 st. C do 38 st. C.
 

Kiedy można mówić o gorączce?

Jeśli nasz termometr medyczny wskazuje na swoim wskaźniku wartość powyżej 38 st. C możemy mówić, że mamy gorączkę. Warto wtedy zastosować odpowiednie leki zbijające gorączkę, a w przypadku pojawienia się innych dolegliwości i objawów, należy pilnie skonsultować się z lekarzem.

    pixel